Awaryjne uruchamianie i otwieranie pojazdu- co robić

kable rozruchowe w dłoni

Post dodany: w kategorii: porady.

Wyjeżdżając samochodem na wakacje, w odwiedziny do rodziny czy na zakupy nigdy nie zabieramy ze sobą kluczyków zapachowych do auta. Co w takim razie musimy zrobić, aby dostać się do środka jeśli zgubimy kluczyki lub zatrzaśniemy je w aucie? Co zrobić, gdy akumulator rozładuje się, a my nie mamy jak wrócić do domu? Jest na to kilka sposobów.

Rozładowany akumulator czy niska temperatura to najczęstsze przyczyny powodujące, że samochodu nie można odpalić. Najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie pomocy drogowej. Specjaliści przyjadą ze specjalistycznym sprzętem i naładują akumulator w Twoim samochodzie. Co w przypadku, gdy zatrzaśniemy kluczyki w środku pojazdu, a jego otwarcie staje się niemożliwe? W zależności od zamka w samochodzie mechanicy otworzą samochód przy użyciu narzędzi ślusarskich lub poduszki pneumatycznej nie narażając Cię na pokrycie kolejnych kosztów związanych z naprawą samochodu. 

kable rozruchowe podłączone do akumulatora

Podczas podłączania akumulatora zwróć uwagę na powstające iskry- mogą doprowadzić do wybuchu samochodu 

Awaryjne uruchamianie samochodu 

Samochód przez niską temperaturę odmawia posłuszeństwa i nie możesz go odpalić? Rozładował się akumulator, bo przez dłuższy czas paliło się światło lub zostawiłeś włączone radio. Jest wiele przyczyn powodujących problemy z odpaleniem samochodu. W takim przypadku warto poprosić innego kierowcę, aby pozwolił nam odpalić samochód przy użyciu kabli rozruchowych od swojego akumulatora. Jeśli nie mamy możliwości użyczenia prądu z innego samochodu warto wezwać pomoc drogową, która profesjonalnie zajmie się naładowaniem akumulatora, a także usunie ewentualne uszkodzenie uniemożliwiające uruchomienie silnika. 

 

Jak podłączyć kable rozruchowe? 

Aby uruchomić samochód samodzielnie używając kabli rozruchowych należy pamiętać o zachowaniu środków bezpieczeństwa. Należy poprosić innego kierowcę, aby użyczył nam swojego samochodu do podłączenia kabli do akumulatora. Dzięki temu uzyskamy moc do uruchomienia własnego pojazdu. Warto zapamiętać 3 ważne informacje: 

  • czerwony kabel należy podłączyć do dodatnich biegunów akumulatora
  • podczas uruchamiania pojazdu nie należy dodawać gazu w drugim pojeździe
  • trzeba uważać na iskry- mogą doprowadzić one do wybuchu samochodu

 

Zimą oprócz wymiany opon na zimowe, sprawdzenia klimatyzacji i oleju w silniku należy także włożyć do bagażnika kable rozruchowe. Mogą przydać się nam lub innemu kierowcy. Jeśli jednak nie posiadasz kabli rozruchowych i nie wiesz jak samodzielnie odpalić samochód od innego kierowcy warto zadzwonić po pomoc drogową. Fachowcy przyjadą ze specjalnym akumulatorem, który szybko naładuje akumulator i pozwoli uruchomić samochód. Większy problem pojawia się w przypadku silników diesla. Potrzebują one więcej mocy do odpalenia silnika, a czas ładowania akumulatora wydłuża się. 

Awaryjne otwieranie samochodu

Każdy model samochodu posiada swój unikalny rodzaj zamka. Żaden kluczyk nie pozwoli otworzyć innego pojazdu. Co należy zrobić, gdy zatrzaśniemy kluczyki wewnątrz samochodu? Wezwanie pomocy drogowej to najlepsze rozwiązanie.  Wiele takich firm specjalizuje się w awaryjnym otwieraniu i uruchamianiu samochodów. Trzeba także pamiętać o tym, aby posiadać przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu. Nie należy go zostawiać w samochodzie w schowku lub pod siedzeniem. Każdy mechanik samochodowy w takiej sytuacji poprosi o okazanie dokumentów stwierdzających, że dany pojazd należy do nas. 

 

Wezwanie specjalistów pozwoli nam uniknąć dodatkowych kosztów naprawy. Najprostszym sposobem, aby dostać się do środka samochodu jest wybicie szyby. Pozwoli to na szybkie otwarcie pojazdu jednak koszty wstawienia nowej szyby mogą być znacznie wyższe niż skorzystanie z usługi pomocy drogowej, która zajmuje się awaryjnym otwieraniem samochodu. 

kluczyki od samochodu

Zostawiłeś kluczyki w aucie? Zadzwoń po pomoc drogową, a oni zajmą się ich wyciągnięciem

Awaryjne otwieranie samochodu przy użyciu narzędzi ślusarskich 

Wielu mechaników określa tą metodę jako “złodziejską”. Nazywana jest w ten sposób, gdyż wielu złodziei kradnąc samochody używa narzędzi ślusarskich do otwierania pojazdu. 

 

O wiele trudniej otwiera się zamki ryglowane, gdyż są one podwójnie ryglowane. Koszt otwarcia takiego zamka jest znacznie wyższy, gdyż wymaga to więcej czasu i umiejętności mechanika samochodowego. 

 

Specjaliści do awaryjnego otwierania samochodu używają tej metody bardzo często, gdyż jest ona bezinwazyjna. Podczas otwierania auta nie grozi nam uszkodzenie uszczelek, zamka czy karoserii w samochodzie. Dzięki doświadczeniu mechanika możemy uniknąć dodatkowych kosztów związanych z naprawą auta. W zależności od tego jakie auto posiadamy koszty mogą się różnić. 

Awaryjne otwieranie samochodu przy użyciu przyssawki i poduszki hydraulicznej

Metoda ta polega na użyciu w pierwszej kolejności przyssawki do drzwi. Po odciągnięciu drzwi tworzy się szczelina, w którą wkładamy poduszkę hydrauliczną. Pompując ją rozszczelniamy samochod dzięki czemu możemy włożyć drut z haczykiem i próbować otworzyć drzwi od środka. Jeśli posiadają one podwójnie ryglowany zamek możemy spróbować złapać kluczyki i wyciągnąć je przez powstałą szczelinę. 

 

Metoda ta wykonywana przed fachowca pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów naprawy. Jeśli będziemy próbowali otworzyć pojazd samodzielnie możemy liczyć się z uszkodzeniem samochodu. Warto zatem wezwać pomoc drogową, a fachowiec wykona tę usługę w zaledwie kilka minut. 

mechanik przy aucie z otwartą maską

Koszt naprawy samochodu nie musi być wysoki- wszystko zależy od nas samych jak dbamy o auto

Awaryjne otwieranie drzwi- koszt

 

W zależności od tego jaki posiadamy samochód możemy liczyć się z różnymi kosztami otwierania pojazdu. Nowe pojazdy mają ryglowany zamek, więc koszt jego otwarcia może wahać się od 100 złotych do nawet 600 złotych. Warto zadzwonić do firmy zajmującej się awaryjnym otwieraniem drzwi, gdyż wybicie szyby w aucie może kosztować nas znacznie więcej. 

 

Warto także zapoznać się z ubezpieczeniem samochodu. Wiele firm assistance ma w swojej ofercie także awaryjne otwieranie samochodu. Jeśli płacimy ubezpieczenie taką usługę możemy mieć także w pakiecie. Warto o tym pamiętać. 

 

Firma Holowanie Pojazdów Ireneusz Zakrzewski z Warszawy zajmuje się holowaniem pojazdów, a także awaryjnym ich otwieraniem i uruchamianiem. Warto zatem zadzwonić do nas, a my zajmiemy się naprawą Twojego samochodu.