Holowanie auta w innych krajach Europy – wszystko co powinieneś wiedzieć

hol auta osobowego na widłach

Post dodany: w kategorii: porady.

Różna mentalność mieszkańców czy dłuższy czas oczekiwania na holowanie. To tylko nieliczne problemy z jakimi możesz spotkać się za granicą. Wakacje własnym samochodem lub wyjazd służbowy mogą przynieść przykre konsekwencje. Co powinieneś wiedzieć o holowaniu za granicą?

Zdjęcie główne: https://pl.freepik.com/premium-zdjecie/holowanie-przyczepy-na-autostradzie_1509082.htm

Awaria za granicą a pakiet assistance.

Zazwyczaj podczas zakupu ubezpieczenia OC i AC dodawane jest w pakiecie assistance, które obejmuje holowanie uszkodzonego auta. I w tym momencie zadajesz sobie pytanie: w takim razie dlaczego mam dopłacać za dodatkowe ubezpieczenie? No cóż odpowiedź jest nieco brutalna. Standardowy pakiet assistance nie obejmuje holowania samochodu poza granicami naszego kraju.

Dlatego jeśli decydujesz się na wyjazd za granicę warto dopłacić i mieć gwarancję w przypadku niespodziewanej awarii. Rozszerzony pakiet assistance daje gwarancję nie tylko holowania samochodu w razie uszkodzenia ale również na uzyskanie odpowiedniej pomocy:

 

  • naprawę uszkodzonego samochodu na miejscu,
  • dostarczenie paliwa,
  • zapewnienie auta zastępczego,
  • opłacenie noclegu w najbliższym hotelu na czas naprawy samochodu.

 

telefon po pomoc

 

Pamiętaj o kamizelce odblaskowej i odpowiednim zabezpieczeniu miejsca awarii.

Holowanie samochodu w Niemczech.

Ponad 40% zdarzeń drogowych miało miejsce właśnie w Niemczech. Gdy dojdzie do uszkodzenia samochodu, w grę wchodzi nie tylko konieczność holowania, ale również koszty naprawy, czy podładowanie akumulatora. Za każdą czynność trzeba dodatkowo zapłacić, co wiąże się z poniesieniem sporych kosztów.

Oczywiście, że można zdecydować się na samodzielne holowanie uszkodzonego samochodu, ale czy rzeczywiście wiesz jak to zrobić zgodnie z prawem obowiązującym na terenie kraju, w którym się znajdujesz? A może lepiej zdecydować się na nieco większy wydatek, który wiąże się z profesjonalną pomocą drogową? Dodatkowym atutem jest fakt, że specjalistyczna firma dostępna jest przez całą dobę siedem dni w tygodniu.

Średni koszt holowania samochodu na terenie Niemiec to zakres od około 1160 do 1240 złotych.

Holowanie samochodu w Czechach.

Nasi południowi sąsiedzi są nieco tańsi, jednak koszt holowania to wydatek rzędu od 800 do 920 złotych. Co zrobić w przypadku gdy dojdzie do wypadku? Jeśli znajdziesz się w sytuacji, gdy potrzebna jest profesjonalna pomoc w pierwszej kolejności skontaktuj się z lokalną policją. Organy służby państwowej wystawią odpowiedni protokół, który będzie niezbędny w czasie ubiegania się o odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej.

Na terenie Czech prywatne holowanie na autostradzie jest dozwolone wyłącznie do następnego zjazdu. I to jest argument przemawiający za skorzystaniem z usług profesjonalnej firmy, która zapewni błyskawiczny czas reakcji na zgłoszenie.

Kilka lat temu Czesi wprowadzili bezpłatną autostradową pomoc drogową. Z jej usług może skorzystać każdy kierowca. Oczywiście jest jeden haczyk – mianowicie trzeba mieć wykupioną winietę. Pomoc drogowa ma za zadanie przyjechać na miejsce i prawidłowo je oznaczyć. Następnie służy pomocą w dalszym rozwiązaniu problemu. Warto pamiętać, że naprawa samochodu na autostradzie jest surowo zabroniona.

Holowanie samochodu na Ukrainie.

Wybierając się do naszych wschodnich sąsiadów na wakacyjne szaleństwa na Krymie nie zapomnij o ważnym paszporcie. Dodatkowo wymagane jest posiadania tzw. Zielonej Karty, czyli Międzynarodowego Certyfikatu Ubezpieczeniowego. Zazwyczaj możliwość otrzymania certyfikatu otrzymujesz wraz z zakupem ubezpieczenia OC, nie ponosząc dodatkowych kosztów.

Drogi na Ukrainie są w jeszcze gorszym stanie niż u nas. Może to doprowadzić do uszkodzenia samochodu lub awarii. Brak ubezpieczenia assistance może doprowadzić do bankructwa. Ubezpieczenie, które gwarantuje holowanie uszkodzonego samochodu może okazać się wręcz zbawienne dla portfela. Tak jak w każdym kraju holowany pojazd musi być odpowiednio oznakowany przy pomocy ostrzegawczego trójkąta odblaskowego umieszczonego po lewej stronie.

auto na lawecie

Skorzystaj z usług profesjonalnej firmy oferującej pomoc drogową.

Holowanie samochodu w Chorwacji i Francji.

Poza granicami Polski zdarza się oczekiwać znacznie dłużej na specjalistyczną pomoc niż w kraju. Awaria, do której doszło na przykład na wyspie w Chorwacji, może okazać się niezwykle skomplikowana i trudna logistycznie, chociażby ze względu na utrudniony dojazd mechanika, czy kursy promu, które zazwyczaj odbywają się raz, dwa razy dziennie. Wysoka temperatura, żar leje się z nieba, bariera językowa nie ułatwiają załatwiania formalności. Długi czas oczekiwania na pomoc, nerwy, strach i poczucie bezsilności towarzyszące zdarzeniu skutecznie mogą zablokować dalsze działania.

Nie do pozazdroszczenia jest również sytuacja, gdzie do awarii doszło na francuskiej autostradzie. Zanim wezwiesz pomoc, będziesz musiał w pierwszej kolejności zawiadomić francuskie koncesjonowane służby autostradowe. Mają one bowiem wyłączność w obsłudze awarii, do których doszło na autostradzie. Gdy samochód zostanie odholowany za rogatki autostrady, dopiero wtedy dalszą pomoc mogą przejąć mechanicy, którzy współpracują ze Starterem. „Przyjemność” holowania samochodu we Francji wiąże się z kosztem średnio od 1200 do 1320 złotych. Warto również pamiętać, że wykupiony pakiet assistance zawiera wyłącznie bezpłatną pomoc w zakresie usług takich jak:

– naprawa na drodze,

– holowanie,

– dodatkowe świadczenie, w zależności od wykupionego pakietu.

Jednak ubezpieczenie nie pokrywa kosztów naprawy samochodu, która odbędzie się w warsztacie.

telefon po pomoc

W razie wypadku w pierwszej kolejności powiadom odpowiednie służby.

Oferujemy profesjonalną pomoc drogową. Jesteśmy firmą z długoletnim doświadczeniem i w tym czasie pomogliśmy setkom zadowolonych klientów. Dlaczego warto skorzystać z naszych usług? Może dlatego, że zajmiemy się wszelkimi formalnościami związanymi z holowaniem i naprawą uszkodzonego samochodu. Nie musisz obawiać się kontaktu z lokalną firmą i co się z tym wiąże problemami z dogadaniem się. Nie korzystaj z przypadkowej firmy oferującej pomoc drogową. Możesz zostać ofiarą nieprofesjonalnych naciągaczy.

Wybór ubezpieczenia assistance jest tak samo ważna jak wybór firmy, z której usług chcesz skorzystać. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, bo każda sytuacja wymaga innych rozwiązań. Oferujemy pomoc drogową nie tylko dla samochodów osobowych, ale również aut ciężarowych. Kompleksowa pomoc i konkurencyjne ceny to nas wyróżnia na tle konkurencji.

Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się ze szczegółami oferty. Jesteśmy tu dla Ciebie.